Aktualności

Spotkanie z Panią Lucyną Angermann

Data dodania: 2021-06-16

15 czerwca br. społeczność naszej Szkoły miała zaszczyt gościć Panią Lucynę Angermann. Pani Lucyna jest poetką, mieszka w Brukseli, ale pochodzi z Faściszowej. Kiedy odwiedza rodzinne strony, stara się wygospodarować trochę czasu, aby też odwiedzić nas. Tym razem przyniosła nam ostatnio wydaną swoją książkę - "Lucjanowe przygody". Jest w niej wiersz o nas, o naszej szkole, o ostatnim spotkaniu z poetką z przed dwóch lat. Główny bohater książki Lucjan, jest Żabem, który zwiedza świat, przeżywa przygody i zdobywa nowych przyjaciół.
W czasie spotkania Pani Lucyna opowiadała o tym, jak powstała książka, kim jest Lucjan i skąd się wziął w jej życiu. Prezentowała zdjęcia z podróży Lucjana po świecie. Były też chwile dla nas, uczniowie kl. III przeczytali dwa utwory poetki, wcześniej na tą okoliczność przygotowane, mogliśmy zadawać również pytania na nurtujące nas tematy. Była też możliwość zakupienia książki i zdobycia autografu. Na koniec w dowód wdzięczności za przybycie i prezentację Pani Lucyna Angermann otrzymała od nas wiele upominków, które sami wykonaliśmy: album z naszymi pracami, portret poetki, żabią zakładkę, korale, żelkowy bukiet, wiele podobizn Lucjana i oczywiście wielki bukiet kwiatów.
Spotkanie było bardzo ciekawe, przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Na pewno na długo pozostanie w naszych sercach... a może do następnego?