Aktualności

Będzie, będzie zabawa, będzie się działo...,czyli świeto Babci i Dziadka

Data dodania: 2018-01-30

            Dnia 30.01.2018. w remizie OSP w Zakliczynie nasza szkoła zorganizowała spotkanie
z dziadkami z okazji ich wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dziadkowie oczywiście nie zawiedli swoich pociech i przybyli na tę uroczystość, by podziwiać swoje wnuki na scenie.
            Na początku w dobry nastrój wprawił wszystkich występ najmłodszych dzieci – przedszkolaków, które przygotowały przedstawienie O Tadku niejadku. Uśmiechy nie schodziły
z twarzy widzów. Następnie przyszedł czas na klasy nieco starsze: I-III. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a nawet zatańczyli śląski taniec – koziorajkę. Później wystąpili najstarsi uczniowie. Zaprezentowali trzy bardzo popularne utwory, m.in. Bałkanicę. Oczywiście obowiązkowo odśpiewano też Sto lat.
           Na zakończenie dzieci złożyły dziadkom najlepsze życzenia i wręczyły upominki.
Po wystąpieniu wszyscy mieli okazję spróbować specjałów przygotowanych przez mamy.
Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w zabawie choinkowej. Nie zabrakło ciekawych kostiumów karnawałowych, różnych atrakcji, tańców i konkurencji z nagrodami.
            I tak oto dobiegł końca radosny dla wszystkich dzień… Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo, dużo zdrowia i sto lat! Obyśmy ponownie spotkali się za rok przy równie szampańskiej zabawie.