Aktualności

Koncert upamiętniający postać papieża Św. Jana Pawła II

Data dodania: 2018-06-14

            „Niech zabrzmią wewnętrzne harmonie…” w hołdzie Janowi Pawłowi II- koncert wieńczący projekt upamiętniający postać tak bliskiego nam papieża- Polaka.

        14 czerwca 2018 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego „Szkoła marzeń”
z ogromną przyjemnością wzięła udział w tym doniosłym wydarzeniu. Grupa licząca 15 osób
z solistą-chlubą naszej szkoły- Kacprem Bacią z klasy 6 zaprezentowała wzruszająca pieśń
pt. ”Tłumy serc”. Trema nie opuszczała naszych uczniów, ale na szczęście optymizm i uśmiech opiekunki –Pani Ani Skruch dodał im skrzydeł. Zaśpiewali pięknie, zasługując na gromkie brawa.
Dla większości dzieci był to pierwszy w życiu występ na tak znamienitej scenie. Była to również okazja do wysłuchania występu Pani Izabeli Mytnik i chóru Cantando canzoni. Mogliśmy również podziwiać to co przygotowały inne szkoły, a było co oglądać… Każda grupa była świetnie przygotowana, barwna, rozśpiewana, ale nie ma co się przecież dziwić- to zaszczyt wziąć udział
w tak doniosłym wydarzeniu. Występy wokalne przeplatane były wręczaniem nagród
w konkursach- plastycznym i wiedzy. I tu również nie możemy powstydzić się naszych wychowanków! Uczniowie klasy 6- Emilka Ludwa i Jakub Truchan zostali laureatami konkursu wiedzy „Św. Jan Paweł II autorytet młodzieży” w kategorii szkół podstawowych.
Uczennica klasy 2- Milenka Kochan namalowała natomiast piękną pracę o tematyce „Oblicza pontyfikatu Jana Pawła II”, która spodobała się jury i zajęła III miejsce. Pomysłodawcom, koordynatorom i organizatorom koncertu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.
         Oby to nie był ostatni taki koncert…