Aktualności

Dbamy o czyste powietrze

Data dodania: 2018-10-22

       W miesiącu październiku w oddziale przedszkolnym 4, 5 i 6 -  latków, został przeprowadzony cykl zajęć „Dbamy o czyste powietrze”. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieci, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia.
       Poprzez różnego rodzaju zajęcia, dzieci zwiększały wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, poznały nowe słowo „smog” oraz dowiedziały się na temat wpływu wdychanego smogu na zdrowie człowieka.
       Podczas wycieczki obserwowały skąd wydobywa się dym, poznały źródło dymu oglądając filmiki edukacyjne. Bawiły się w zabawę „Złap powietrze” (zabawa z balonikami) wysłuchały opowiadania „Chory komin” oraz wysłuchały legendy K. Kozłowskiego „Smok i smog”. Dowiedziały się również, że zanieczyszczone powietrze można mierzyć, a o stanie powietrza informuje nas Atmoludek.
       Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne, które wyeksponowano na gazetkach szkolnych.
       Poznały urządzenie, które zainstalowano w naszej sali „Oczyszczacz powietrza”.
       Odbyło się również spotkanie z pracownikiem firmy z Nowego Sącza, który obszernie opowiedział dzieciom, dlaczego recykling jest tak ważny dla naszego środowiska. Dzieci oglądały film jak wykorzystywane są segregowane odpady. Dowiedziały się również jak oszczędzać energię elektryczną i wodę.
       Poprzez przeprowadzone zajęcia i zabawy, dzieci uświadomiły sobie jak ważne dla zdrowia ludzi, zwierząt i roślin jest czyste powietrze.