Aktualności

Święto Edukacji Narodowej

Data dodania: 2019-10-11

       11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem Pierwszaków.
       Najpierw uczniowie klasy IV przedstawili montaż słowno – muzyczny. Wyrazili w nim swoją wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę
o dobro wychowanków.
       Następnie uczniowie klas: I, IV i VI zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację pt. „Ołówek do pasowania”. Po przedstawieniu uczniowie klasy I wykazali się dużą wiedzą odpowiadając na różne pytania dotyczące życia codziennego, pięknie śpiewali piosenki.
To dowód, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.
       Następnie, po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom.
       Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Adam Zawada dokonał symbolicznego pasowania na ucznia: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej” – mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.
       Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę
i życzył wytrwałości.
       Ten dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci.