Aktualności

Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa "Czytam z klasą”

Data dodania: 2021-01-29

W ubiegłym tygodniu klasa II otrzymała potwierdzenie realizacji I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa "Czytam z klasą”, pt. „ Mała chmurka w krainie drzew”.
Poprzez udział w takich przedsięwzięciach chcemy zachęcić naszych uczniów do czytania książek, lektur, korzystania z biblioteki i niedawno powstałego „leniuchowa".
Uczniowie początkiem roku szkolnego przystąpili do wykonywania zadań. Na podstawie wspólnie przeczytanej książki "Drzewo do samego nieba" M.Terlikowskiej, poznali budowę i znaczenie drzew w życiu człowieka.
Jesienią drugoklasiści zebrali kolorowe liście, żołędzie, szyszki i uczyli się rozpoznawać gatunki i rodzaje drzew. Zasuszone liście trafiły do zielnika oraz przydały się do wykonania jesiennych ozdób. Powstały też piękne prace plastyczne z wykorzystaniem techniki frotażu, mozaiki.
Stałym punktem podczas realizacji programu były wizyty w „leniuchowie”, gdzie uczniowie z przyjemnością i zaciekawieniem słuchali czytanej lektury. Zdobyte informacje zapisywali i ilustrowali w własnoręcznie ozdobionych lekturnikach.
Realizacja I modułu dała im dużo radości i satysfakcji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie przystąpią do realizacji kolejnych zadań projektowych. Już w lutym wybiorą się w czytelniczą podróż z "Małą chmurką w krainę śniegu". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.