Aktualności

dzień uroczystego otwarcia boiska sportowego

Data dodania: 2022-09-21

Wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.
Starannie przygotowana część artystyczna.
Wspaniali goście.
Wielkie przeżycie dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Marzeń.
Tak w kilku zdaniach, można podsumować 20 września: dzień uroczystego otwarcia boiska sportowego powstałego przy Szkole Podstawowej . im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie. Proboszcz tej parafii, o. Ariel Krzywda w swej homilii przekazał nam bardzo inspirujące słowa o tym jak sport może prowadzić do świętości, a także modlił się za całą szkolną społeczność. Po Mszy Świętej, nastąpiła część oficjalna otwarcia. Na boisko został wprowadzony poczet sztandarowy szkoły, a wszyscy zgromadzeni z dumą odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uroczyście zapalony został znicz, który ma symbolizować piękno uczciwej, sportowej rywalizacji. Następnie głos zabrali nasi dostojni goście: prof. Włodzimierz Bernacki Wiceminister Edukacji i Nauki; Dawid Chrobak Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn; pani poseł Anna Pieczarka oraz pan poseł Piotr Sak.
Tutaj warto wspomnieć, że w tym dniu odwiedzili nas również pan Dawid Drukała: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn; pani Agnieszka Malisz Główny Specjalista ds oświaty; ks. Paweł Mikulski proboszcz Parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie; o. Tomasz Michalik gwardian i proboszcz parafii pw. Św. Anny w Bieczu; pani Zofia Boczek, sołtys Faściszowej; radni: Krystyna Matras, Bogumiła Migdał-Pater, Kazimierz Świerczek, Kazimierz Socha oraz Zygmunt Olchawa; pani Danuta Skalska Zastępca Dyrektora ZSP im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie; pan Józef Gwiżdż Dyrektor SP w Zakliczynie; pani Halina Toboła Dyrektor ZSPiP w Gwoźdźcu; pani Elżbieta Malawska Pajor Dyrektor SP w Stróżach, pan Franciszek Wantuch Starszy Wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie; pan Łukasz Nosek właściciel firmy MelDróg główny wykonawca boiska oraz pani Elżbieta Krasowski,pani Dorota Karwala i pani Renata Kwiek z Rady Rodziców SP w Faściszowej.
Wysłuchawszy ciepłych i motywujących do działania słów płynących pod adresem uczniów, przedstawiciele poszczególnych klas uroczyście ślubowali godnie korzystać z nowego obiektu sportowego. Ojciec Ariel zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i poświęcił boisko. Nie zabrakło też uroczystego przecięcia wstęgi. Ze względu na niezbyt sprzyjająca aurę część artystyczna odbyła się na szkolnej sali gimnastycznej. Młodzież pod czujnym okiem koordynatora całego
przedsięwzięcia czyli Pani Anny Skruch zaprezentowała układy choreograficzne , występy muzyczne solo oraz energetyczne przeboje w wykonaniu szkolnego chórku. Na scenie wystąpili także uczniowie klas I-III w piosenkach i układach tanecznych do których przygotowały ich p. Sylwia Kotula, p. Małgorzata Jaszczur-Rogowska i p. Violetta Pajor. Na koniec goście przybyli na dzisiejsze spotkanie złożyli pamiątkowe wpisy w szkolnej kronice.
Teraz, gdy emocje powoli opadają, pragniemy podziękować każdemu, ale to absolutnie każdemu, kto włączył się w przygotowania do tego święta.
Naszym uczniom natomiast życzymy wielu fantastycznych chwil spędzonych na pięknym, nowym boisku. Niech będzie ono waszą motywacją do walki o marzenia. Kto wie czy na szyi któregoś z Was w przyszłości nie zawiśnie złoty medal?