Aktualności

Bijemy rekord w czytaniu

Data dodania: 2022-10-29

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem wzięliśmy więc udział w akcji wspólnego czytania na przerwie. Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek, dlatego 28 października nasza szkoła przystąpiła do III MIĘDZYNARODOEWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE- BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego
w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjna formę spędzania wolnego czasu i zachęcenie uczniów do częstego sięgania po ciekawą lekturę w każdej sytuacji.
W piątek 28 października podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali przyniesione przez siebie albo pożyczone ze szkolnej biblioteki książki. Czytali również nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
W najmłodszych klasach Panie czytały maluchom ciekawe historie i baśnie. Ponadto zorganizowano konkurs na najpiękniejszą
i najbardziej pomysłową zakładkę do książki. Gratulujemy zwyciężczyni- Zuzi Kochan z kl. VIII.
Po czwartej lekcji cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej. Panie z klas 0- VIII -na czele z Panem Dyrektorem -czytały dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Potem nastąpił krótki test ze znajomości przeczytanych utworów i rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę.
W szkole było barwnie i kolorowo, ponieważ chętni i najbardziej zaangażowani przebrali się za bohaterów wybranych książek.
Na wszystkich czekały nagrody: słodycze, zakładki i bony- niespodzianki. W sumie w akcji wzięło udział 91 osób.
Tego pamiętnego dnia okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i przyjemności. Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji- za pomysły, zaangażowanie, przygotowanie pięknych strojów i uśmiech. Na pewno powtórzymy to za rok!