Aktualności

nowe przedsięwzięcie o tytule "Tastes of Culture".

Data dodania: 2022-12-11

Złapaliśmy eTwinningowego bakcyla i po miłych doświadczeniach z projektem wielkanocnym "Easter around Europe" do głowy teacher Natalii wpadł pomysł nowego przedsięwzięcia o tytule "Tastes of Culture".
W tym nowym przedsięwzięciu, założonym wspólnie z panią Sofią Thomaidou z Grecji biorą udział także szkoły z Turcji i Litwy.
W odróżnieniu od poprzedniego projektu, tym razem szeregi naszej eTwinningowej drużyny zasilił ocean kreatywności czyli Pani Sylwia Kotula. Głównymi bohaterami całej imprezy są jednak nasi uczniowie: w tej edycji są to już doświadczeni eTwinnerzy czyli uczniowie klasy czwartej i pełni zapału nowicjusze
z klasy drugiej. Projekt "Tastes of Culture" dotyczy rozwijania u uczniów motywacji do nauki języka angielskiego oraz poznawania kultur i tradycji państw biorących udział
w projekcie poprzez szereg aktywności związanych z prezentowaniem tradycyjnych potraw charakterystycznych dla danego okresu czy święta. Pierwszym etapem projektu jest prezentacja tradycyjnych potraw Bożonarodzeniowych. Czwartoklasiści wspólnie z opiekunami przygotowali prezentację o tym jak wygląda tradycyjny posiłek wigilijny oraz próbowali swych sił jako kucharze przygotowując grecką sałatkę na podstawie przepisu przesłanego przez ich greckich kolegów. Z kolei uczniowie klasy drugiej eksperymentowali w szkolnej kuchni pichcąc turecki sos oraz piekąc i dekorujac ciasteczka- oczywiście wszystko to na podstawie przepisów, które otrzymali od swoich zagranicznych rówieśników. Uważamy, że mali kucharze poradzili sobie świetnie że swoimi zadaniami, a efekty możecie podziwiać w załączonym filmie. Polecamy obejrzeć do końca, bo w ostatnich kadrach uczniowie klasy drugiej wykazali się nie tylko sprytem w kuchni, ale i fantastycznym wokalem i świetną pamięcią- dekorując ciasteczka podśpiewywali świąteczna piosenkę, której uczyć zaczęli się zaledwie dzień wcześniej!
 
KLiknij na poniższy link, aby obejrzeć: