Aktualności

Gminny Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II i akademia poświęcona pamięci naszemu Wielkiemu Rodakowi

Data dodania: 2023-04-05

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali."
Kwiecień to miesiąc poświęcony pamięci naszemu Wielkiemu Rodakowi-Świętemu Janowi Pawłowi II. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest dbanie o to, aby wartości, którym był On wierny nie zostały zapomniane przez kolejne pokolenia.
Czwarty kwietnia stał się w naszej szkole świętem. Pani Ania Skruch i Pani Aleksandra Wilga przygotowały piękna i wzruszającą akademię, podczas której uczniowie śpiewali, recytowali a nawet tańczyli dla ukochanego Papieża Polaka. Po raz pierwszy również odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II zorganizowany przez Panią Iwonę Czech, Panią Natalię Pasek i o. Dawida Birunta nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Pan Dawid Chrobak. Udział w konkursie wzięło 9 uczniów z pięciu szkół. Test obejmował wiadomości związane
z biografią, pontyfikatem, twórczością Jana Pawła II i składał się on zarówno z pytań otwartych jak i zamkniętych. W jury konkursu zasiedli o. Dawid Birunt, o. Jakub Mentel
i o. Piotr Mróz. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy świetnie zaprezentowali się jednakże reguły są nieubłagane i jury musiało wyłonić pierwsze trzy miejsca. I tak:
- I miejsce zajął Filip Wolak ze SP w Paleśnicy
- IImiejsce zajął Michał Słowiński uczeń SP w Faściszowej
- III miejsce ex aequo zajęły Aleksandara Chrobak ze SP w Paleśnicy oraz Maria Gondek ze SP w Faściszowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy
i pracowitości i podziwiamy zaangażowanie
z jakim przygotowywali się do udziału
w konkursie.
Mamy nadzieję, że ten konkurs wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych.
Poniżej zamieszczamy link do fotorelacji
z wczorajszych wydarzeń przygotowanej przez Pana Macieja Przeklasę, któremu serdecznie dziękujemy za uwiecznienie tego wyjątkowego dnia.