Aktualności

Światowy Dzień Chleba

Data dodania: 2023-10-25

W dniu dzisiejszym przedszkolaki wraz z klasą ll obchodziły Światowy Dzień Chleba, realizując przy tym jedno z zadań projektu „Piękna nasza Polska cała”. Z tej okazji dzieci wybrały się do zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich w Faściszowej. Panie Gospodynie na czele z Panią Sołtys Zofią Olszewską-Boczek, a zarazem radną naszej miejscowości, serdecznie przywitały nas wszystkich.
Atmosfera była naprawdę serdeczna, a wszyscy byli podekscytowani wspólnym przedsięwzięciem. Na miejscu czekały na nas składniki do przygotowania ciasta.
Nasze przewodniczki, doświadczone w pieczeniu chleba, opowiedziały nam o historii tego tradycyjnego procesu i przekazały nam wskazówki dotyczące mieszania ciasta, formowania bochenków i właściwego pieczenia.
Podczas oczekiwania na pyszny wypieczony chleb mieliśmy okazję poznać rodzaje zbóż, tradycje dożynkowe naszego regionu oraz wysłuchać legendy o chlebie. To była okazja do budowania wspólnoty i integrowania się z lokalną społecznością.
Na koniec mogliśmy spróbować własnoręcznie upieczonych chlebów. Całe wydarzenie pozostawiło nie tylko wartościowe wspomnienia, ale także zwiększyło zainteresowanie i szacunek dla życia na wsi oraz tradycji kulinarnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za tak miłe i serdeczne przyjęcie naszych uczniów, życząc wielu sukcesów w pracy na rzecz lokalnej społeczności i zapału w kultywowaniu tradycji i zwyczajów ludowych.