Aktualności

Dzień papieski

Data dodania: 2024-04-09

Dzisiaj nasze spojrzenia, nasze myśli, a przede wszystkim nasze serca skupiały się na jednej, wyjątkowej osobie- ukochanym Ojcu Świętym.
To właśnie dzisiaj obchodziliśmy Dzień Papieski połączony z II Gminnym Konkursem Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Do 60 minutowego testu przystąpiło 12 uczestników z 5 szkół naszej gminy. Komisja konkursowa w składzie o. Piotr Mróz, br. Bartłomiej Tomer, br. Rafał Porwoł oraz br. Dominik Stasiak nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się starannym przygotowaniem. Ostatecznie po burzliwych dyskusjach wyróżniono 4 najlepsze prace i przyznano następujące miejsca:
I miejsce- Karol Okapa, uczeń SP w Faściszowej
II miejsce- Michał Słowiński, uczeń SP w Faściszowej oraz Filip Wolak, uczeń SP w Paleśnicy
III miejsce- Aleksandra Chrobak, uczennica SP w Paleśnicy
Brawa dla Was!
Ogłoszenie wyników dzisiejszej rywalizacji poprzedziły występy dzieci SP w Faściszowej, które pod czujnym okiem Pani Ani Skruch, Pani Aleksandry Wilgii oraz Pani Sylwi Kotuli i Agnieszki Wieloszyńskiej przygotowały przepiękny montaż słowno-muzyczny, podczas którego tańcem, śpiewem i recytacją uczciły pamięć Papieża Polaka.
Serdecznie gratulujemy dzisiejszym laureatom!  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za trud przygotowań i serdeczną odpowiedź na zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.
Z tego miejsca pragniemy podziękować też komisji konkursowej za opiekę merytoryczną nad konkursem oraz Dyrekcji i Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie nagród.
Szczególne podziękowania kierujemy też w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka za objęcie honorowym patronatem naszej inicjatywy oraz wszelkie wsparcie i serdeczność jaką Pan Burmistrz okazuje naszej szkole.
Dziękujemy też Głównemu Specjaliście ds. Oświaty, Pani Agnieszce Malisz za okazane nam wsparcie.
Dzisiejszy konkurs powoli przechodzi już do historii, ale zaangażowanie uczniów i nauczycieli zarówno w część artystyczną jak i w przygotowania do testu oraz słowa otuchy ze strony Pana Burmistrza sprawiają, że nieśmiało pragniemy powiedzieć...do zobaczenia za rok! 
Aby obejrzeć, kliknij na poniższe linki: