Kronika

Jest taki dzień... 11 października

Data dodania: 2018-01-08

         Dnia 11.10.2017. w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej przyjęto pierwszoklasistów, a jednocześnie uczczono Święto Komisji Edukacji Narodowej (nieco wcześniej, gdyż święto to przypada w tym roku w sobotę).
         Na początku pan Dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych: rodziców, nauczycieli, uczniów szkoły, a przede wszystkim pierwszoklasistów, którzy następnie zaprezentowali się na scenie. Dzieci pod opieką wychowawczyni – Pani Ewy Cetery przygotowały specjalny program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie,
a nawet malarskie.
         Po zakończonej części artystycznej pan Dyrektor oficjalnie przyjął grupę dzieci do grona społeczności szkolnej. Po złożeniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia. Przyszedł też czas na prezenty. Uczniowie otrzymali upominki nie tylko od wychowawcy i rodziców, ale też od klas starszych: klasy II i klasy III. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów potwierdziły niewątpliwie wdzięczność i zadowolenie świętujących pierwszaków.
         Drugą część spotkania rozpoczęła starsza młodzież należąca do szkolnego koła KKL, która to przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali kilka scenek
z życia szkoły w krzywym zwierciadle, po czym zaprosili wszystkich nauczycieli do wspólnej zabawy. Tym razem role się odwróciły… To uczniowie przepytywali nauczycieli.
         Na koniec młodzież złożyła wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia, a pan Dyrektor dołączając się do tychże życzeń podziękował wszystkim za przybycie.
 W atmosferze śmiechu i dobrej zabawy akademia dobiegła końca…