Aktualności

XVII Gminny Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Data dodania: 2017-12-12

         12 grudnia 2017 roku nasza szkoła po raz 17 zorganizowała Gminny Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Pomimo tego, że święta jeszcze przed nami to w powietrzu czuliśmy magiczną moc Świąt  Bożego Narodzenia. Towarzyszące nam kolędy pozwoliły choć na chwilę sięgnąć pamięcią do rodzinnej atmosfery świąt. W tym roku w przeglądzie wzięło udział pięć szkół z terenu naszej gminy: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paleśnicy, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowicach, Szkoła Podstawowa im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. W tegorocznej edycji zaprezentowało się 80 wykonawców w tym zespoły i soliści.
       Całą imprezę poprowadził Dyrektor Szkoły pan Adam Zawada. Po zaprezentowaniu się nastąpiło losowanie nagrody publiczności na najlepszy zespół. W tym roku zwyciężyła szkoła w Filipowicach.
        Na zakończenie wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i słodycze oraz nagrody książkowe. Zwycięzcy otrzymali kosz słodyczy.
        XVII Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek okazał się niezwykłym widowiskiem artystyczno-muzycznym, które zapadnie na długo w naszej pamięci. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy opiekunom szkół za tak staranne przygotowanie dzieci do występów.
        Zapraszamy za rok.