Aktualności

Spotkanie z panią Marią Dębską

Data dodania: 2018-02-09

           Dnia 8.02.2018. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizowanego projektu pt. Poranki z Faściszową. W ramach tego projektu zapraszamy absolwentów naszej szkoły, by móc zdobyć wiedzę o naszej placówce, poznać jej przeszłość. Tym samym naszym pierwszym gościem była Pani Maria Dębska, która uczęszczała do Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej
w latach ?,  a potem również pracowała tu jako nauczyciel matematyki.
           Uczniowie mieli okazję poznać jak dawniej wyglądał budynek szkoły (Pani Maria w formie rysunku szczegółowo opisała ówczesny kształt placówki), jak przebiegały lekcje, ilu było nauczycieli, jakie warunki nauczania wówczas panowały itp. . Nasz gość podkreślał, że obecnie mamy doskonałe możliwości w zakresie kształcenia się, zdobywania wiedzy i że warto to doceniać.
           Oczywiście nie zabrakło pytań ze strony uczniów, co jedynie podkreśla żywe zainteresowanie tą wspaniałą lekcją historii o przeszłości szkoły. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne spotkania… Pani Marii Dębskiej jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie, za otwartość, chęć rozmowy i życzliwość.