Aktualności

Dzień Języka angielskiego

Data dodania: 2018-06-11

           Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się po raz IV Szkolny Dzień Języka Angielskiego. Tematem przewodnim była Wielka Brytania. Celem tego dnia było poszerzanie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców, rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów oraz stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Wielkiej Brytanii.
          Na początku dzieci z klas młodszych zaśpiewały piosenki angielskie pt. Head, shoulders, knees and toes oraz Stretch your body. Następnie zostały zaprezentowane prezentacje multimedialne
o Wielkiej Brytanii w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po obejrzeniu prezentacji część uczniów wzięła udział w Szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii, a pozostała część wykonała prace plastyczne pt. Symbole Wielkiej Brytanii. Nagrody główne otrzymali uczniowie, którzy zajęli I-III miejsce w poszczególnych kategoriach. Na koniec tego dnia wszyscy uczniowie otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Zwycięzcom konkursu bardzo gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach językowych.
          Dzień Języka Angielskiego okazał się sukcesem. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się świetnie.