Aktualności

Wigilijne spotkanie dla seniorów

Data dodania: 2018-12-20

      Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny. To czas, kiedy radość powinna gościć w sercach każdego z nas. Nasza szkoła, po raz kolejny, postanowiła podarować wiele radości najbliższym nam seniorom. Dnia 20.12.2018r. odbyło się więc wigilijne spotkanie, na którym razem świętowano.
      Oprócz seniorów na nasze spotkanie przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Pan Dawid Chrobak, Radna Rady Powiatu Tarnowskiego - Pani Irena Kusion, Radna Gminy Zakliczyn i sołtys wsi Faściszowa - Pani Zofia Boczek.
      Na początku Pan Dyrektor podziękował gościom za przybycie i zaprosił wszystkich do obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. Uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze sceny z narodzin Bożego Dzieciątka. Odegrali swoje role
z dużym zaangażowaniem. Nie zabrakło też pięknych, góralskich kolęd i pastorałek w ich wykonaniu. Całości dopełniała wyjątkowa dekoracja, która nadała niezwykły klimat temu wydarzeniu, a dekoracyjne hasło: Hej kolędo leć..., niewątpliwie zachęciło każdego do wspólnego kolędowania.
       Po zakończonym przedstawieniu pan Burmistrz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie przyszedł czas na poczęstunek. Seniorzy i wszyscy pozostali goście mogli spróbować pysznych potraw przygotowanych przez Radę Rodziców. Dziękujemy im tym samym za te wszystkie smakołyki, które pięknie prezentowały się na wigilijnym stole. Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili ten czas i że za rok ponownie zaszczycą nas swoją obecnością, bo przecież atmosferę miejsca tworzą ludzie. A atmosfera była niewątpliwie magiczna, właśnie, dzięki obecności przybyłych. Magiczna - jak przystało na magię tych pięknych świąt...