Aktualności

90 rocznica śmierci patrona

Data dodania: 2019-10-29

       Od 2004 roku Nasza Szkoła nosi imię Jacka Malczewskiego. W tym roku, w październiku, przypada 90 rocznica jego śmierci. Do obchodów rocznicy przygotowywaliśmy się cały miesiąc.
W klasach wykonaliśmy gazetki tematyczne o pobycie i działalności malarza na ziemi zakliczyńskiej. Każda klasa wzięła też udział w konkursie plastycznym „Wszyscy jesteśmy malarzami – naśladujemy mistrza”. Malowaliśmy obrazy mistrza, starając się by jak najwierniej je odtworzyć. Zadanie bardzo trudne, ale dzięki dużej determinacji, wypadło doskonale. Jacek Malczewski byłby z nas dumny. Wszystkie klasy zajęły I miejsce.
       Punktem kulminacyjnym obchodów był konkurs wiedzy o Jacku Malczewskim zorganizowany na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, który miał miejsce 29 października. Dziesięcioro uczniów z klas IV-VIII wykazało się ogromną wiedzą z życia i twórczości patrona. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Karolina Wójcik z klasy V, drugie Emilia Ludwa z klasy VIII a trzecie Marcelina Pater też z klasy VIII.
       Nad całością obchodów czuwała Pani Małgorzata Jaszczur-Rogowska, która również opracowała i prowadziła konkurs wiedzy.