Aktualności

Wycieczka do Zakliczyna

Data dodania: 2022-06-09

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz klasy III. Już o 8.30 grupa rozpoczęła zwiedzanie najważniejszych instytucji w gminie Zakliczyn.
Pierwsza na liście była wizyta w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie gdzie uczniowie mieli możliwość zobaczyć siedzibę burmistrza Dawida Chrobaka i wręczyć mu osobiście prezent w podziękowaniu za serdeczne przyjęcie i poświęcony czas.
Po części oficjalnej dzieci udały się do ZCK gdzie czekała na nich kolejna dawka emocji.
Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy usiąść w świeżo oddanej nowoczesnej sali kinowej i obejrzeć projekcję filmu naszych lokalnych twórców.
Nastepnie przeszli do sali im. Spytka Jordana gdzie wzięli udział w ciekawych warsztatach dotyczących strojów regionalnych naszej Małej Ojczyzny. Z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji i ogladali przedstawione stroje. Pani prowadząca warsztaty szczegółowo omówiła jak zmieniały się i wyglądały poszczególne elementy ubiorów kobiecych, męskich i dziecięcych na przestrzeni ponad 130 lat na naszym terenie. Był też pokaz tańców i gry na heligonce.
Następnie uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej gdzie mogli podziwiać liczny księgozbiór i poznać zasady korzystania z biblioteki.
Na koniec uczniowie przeszli do Urzędu Pocztowego, gdzie poznali zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd oraz samodzielnie mogli wysłać napisaną pocztówkę.
Po tych wszystkich atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek na płycie zakliczyńskiego rynku i delektowanie się przepysznymi lodami.
Grupa bogatsza o zdobyte informacje i doświadczenia w godzinach południowych wróciła do szkoły.