Aktualności

projekt o tematyce wielkanocnej pt. „Easter around Europe”

Data dodania: 2022-06-21

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Podążając za myślą Konfucjusza, z pasji do nauczania oraz z chęci uczynienia lekcji jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla naszych uczniów, kadra pedagogiczna „Szkoły Marzeń’ w czasie ferii zimowych wzięła udział w szkoleniu „Dołącz do eTwinning”. ” eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.”
W tym roku udało się zrealizować projekt o tematyce wielkanocnej pt. „Easter around Europe” , którego pomysłodawczynią i założycielką jest Natalia Pasek, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole. W projekcie tym wzięło udział 11 szkół z 6 państw europejskich, które współpracowały ze sobą i efektami tej współpracy dzieliły się na specjalnej platformie TwinSpace. Z naszej szkoły w projekcie tym brały udział dzieci z klas drugiej i trzeciej. Projekt składał się z kilku etapów: na początku uczniowie wymieniali się swoimi „wizytówkami” tj. opisywali siebie, swoje zainteresowania oraz jak wygląda miejscowość, w której mieszkają. Następnie dzieci przygotowywały prezentację i filmy dotyczące tradycji wielkanocnych w ich krajach. Ostatnim etapem projektu była wymiana kartek wielkanocnych pomiędzy partnerskimi szkołami. Nasza szkoła wysyłała listy do z ICS 1 di Ceccano we Włoszech. Włoscy koledzy okazali się bardzo sympatyczni i chętni do dalszej współpracy i tym sposobem 12 maja udało nam się zorganizować video konferencję, podczas której mieliśmy okazję krótko się przedstawić oraz zagrać w przygotowane przez nas wcześniej quizy Kahoot!
Działania projektowe w „Easter around Europe” nie zawsze wychodziły nam idealnie, ale zarówno dla uczestników czy też założycieli pomysł ten okazał się ciekawym, inspirującym i motywującym do dalszego rozwijania umiejętności językowych doświadczeniem oraz mnóstwem dobrej zabawy. Na pewno nie jest to ostatnie takie przedsięwzięcie w naszej szkole i mamy nadzieję, że im bardziej będziemy „zgłębiać temat” tym więcej korzyści z tego wyciągniemy, a złapanie „eTwinningowego bakcyla” tylko umocni nas w przekonaniu, że warto się odważyć się wykorzystywać swoje umiejętności, by poznawać jak piękny jest świat.
 
Link do filmu przygotowanego przez klasę III: