Aktualności

Europejski dzień Języków obcych w naszej szkole

Data dodania: 2022-10-01

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W naszej szkole święto to ze względów logistycznych zostało zorganizowane 30 września, ale dzięki temu organizatorki imprezy czyli Pani Iwona Brożek i Pani Natalia Pasek miały odrobinę więcej czasu na dopracowanie wszelkich szczegółów.
Nie można jednak pominąć ogromnego zaangażowania uczniów na właściwie każdym etapie przygotowań. ????
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych rozpoczęliśmy od przedstawienia 14 (!) krótkich prezentacji na temat ciekawostek z wybranych krajów Europy. Warto zaznaczyć, że te staranne prezentacje zostały przygotowane przez uczniów klasy 6, 7 i 8. Co kilka slajdów pani Natalia zadawala pytania dotyczące prezentacji i trzeba przyznać, że uczniowie słuchali ich bardzo uważnie i nie dali się niczym zaskoczyć. Dzięki temu mieli szansę wygrać drobne upominki. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w konkurencji "Bieg po słowo". Polegała ona na odnalezieniu bardzo sprytnie ukrytych przez Panią Iwonę 12 plansz z wyrażeniami w 12 językach i uzupełnieniu karty pracy o informację z jakiego języka dane wyrażenie się wywodzi. Łatwo nie było, ale zgrane drużyny klasowe ostatecznie całkiem dobrze sobie z tym zadaniem poradzili i chyba nawet nieźle się bawiliodgadując kolejne zwroty. Po tej konkurencji, uczniowie wrócili na salę gimnastyczną, gdzie wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Przyszedł też czas na ogłoszenie wyników konkursu na projekt koszulki, która swym logo nawiązuje do nauki języków obcych. Zaangażowanie uczniów w ten konkurs było bardzo duże- napłynęło aż 21 starannych, estetycznych i wyjątkowych prac. Jury, po burzliwych obradach ostatecznie wybrało 3 prace i tak: pierwsze miejsce zajął Michał Słowiński z klasy VII, drugie miejsce zajęła Hanna Wypasek z klasy IV, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Kochan z klasy VIII. Uczniowie także mieli prawo głosu i głosowali na koszulkę, która otrzymała Nagrodę Publiczności. Pracą, która porwała ich serca okazała się być praca Mileny Kochan z klasy VII. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Na koniec przyszedł czas na obiecane elektryzujące występy muzyczne. ???? Uczniowie klasy II i III wspierani przez kolegów i koleżanki że starszych klas przepięknie zaśpiewali "Panie Janie" w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i niemieckim. Następnie uczniowie klasy IV, VI i VII całym serduchem zaśpiewali dwie, trudne, ale bardzo ciekawe piosenki :" Neverending Story" i rockową "Its my life". I poradzili sobie znakomicie!
Cieszymy się, że razem mogliśmy przeżyć niecodzienną, może nieperfekcyjną i ciut szaloną, ale chyba jednak ciekawą lekcję wiedzy o świecie. ????
 
 
Aby obejrzeć kliknij na poniższe linki:
 
 
"Panie Janie" w czterech językach:
 
 
"Its my life"